KARTICA 7

MOTNJE HRANJENJA

Imaš motnje hranjenja. imaš slabo samopodobo in se ocenjuješ zelo kritično. Nisi zadovoljna sama s sabo. Rabiš nasvet in pogovor, a te nihče ne razume. Opiši svoje občutke in jih nariši ob glasbi. Oceni svojo situacijo od 1- 10.

Glasba je ustvarjena s pomočjo umetne inteligence na podlagi vnosa fotografije (ustvarjeno z Music generated by Mubert https://mubert.com/render)

INTERVJU S ŠOLSKO SVETOVALNO DELAVKO O MOTNJAH HRANJENJA

Ali se pogosto srečujete z motnjami hranjenja, ko najstniki pridejo k vam?

Ne, v našem okolišu se to sploh ne pojavlja.

Kaj privede do tega?

Nizka samopodoba, predvsem pa družba v katero so vključeni najstniki( npr. se žalijo med sabo itd.).

Kakšne so posledice te motnje?

Razne. Psihične, fizične, vplivajo tudi na zdravje posameznika. Na to lahko spet vplivajo vrstniki ( siljenje v prenajedanje, ali pa stradanje).

Se z motnjami hranjenja srečujejo več dekleta ali fantje?

Po mojem mnenju dekleta.

Lahko umetnost in tehnologija pripomoreta pri motnjah hranjenja( kot pomoč)?

Tehnologija ima velik vpliv na mlade. Lahko je koristna, ali pa škodljiva. Če se najstnik preveč ozira po idolih oz. tistih, ki so na internetu brez mozoljčka, imajo popolno postavo…, mu to lahko škoduje in pripelje do motenj hranjenja. Lahko pa je koristna in si mladi tam iščejo pomoč npr. Tom telefon. Umetnost pomaga predvsem pozitivno, saj na list lahko izrišemo občutke, misli, jih obesimo na vidno mesto, kjer jih vsak dan opazimo in se opomnimo da smo močni, pogumni in da se imamo radi.

Ali bi najstnik z motnjami hranjenja lahko svoje občutke narisal na papir in ali bi jim to lahko pomagalo?

Seveda, za izražanje stisk.

Kaj je osebnostna rast in ali pod to temo spadajo motnje hranjenja? Se mladi s tem dovolj ukvarjajo?

Osebnostna rast je da se oseba razvija v vseh pogledih( šola, kariera). Tisti, ki imajo motnje hranjenja lahko dobijo izkušnje za naprej v psihičnem in fizičnem smislu.