KARTICA 2

SLABA SAMOPODOBA (Lea)

Zapri oči in ob melodiji nariši občutke, ki jih imaš, ko razmišljaš o sebi.

Variatio 3 a 1 Clav. Canone all’Unisuono, is licensed under a Public Domain License iz strani: https://freemusicarchive.org/

POGOVOR Z NAŠO UČITELJICO MAJDO KOČEVAR KLAVŽAR O SLABI SAMOPODOBI

Vir slik: www.shutterstock.com

Danes se bom pogovarjala z gospo učiteljico Majdo Kočevar Klavžar. Pogosta tema s katero se  srečujejo mladi je  slaba samopodoba. Samopodoba je pogost pojem s katerim se srečujemo v  vsakdanjem življenju, krepi naše počutje ter zdravje. Vsi imamo dobre lastnosti, ki so vedno pozitivne ter slabe lastnosti  s katerimi se moremo sprijazniti in  jih poskusiti spremeniti v pozitivne.

1.Kaj je za vas samopodoba in zakaj je pomembna?
Zame je samopodoba mnenje o osebi in je pomemba za naše življenje. Ko imaš dobro samopodobo s uspešen na različnih področjih.

2.Kaj vpliva na vašo samopodobo?
Na mojo samopodobo vplivajo zunanji dejavniki , služba , prijatelji, družina, življenjske izkušnje, dosežki ,ki sem  jih imela v svojem življenju ter telesna samopodoba.

3.Kaj so za vas posledice slabe samopodobe?
Posledice slabe samopodobe so: slabo psihično stanje, zdravstvene težave, tvegano vedenje(samomori)….

4.Kako ste se vi kot otrok soočili z slabo samopodobo?
Nisem imela slabe samopodobe, obdana sem bila z dobrimi prijatelji ter mojimi najbližjimi, s katerimi smo skupno prišli skozi težave.

5.Prosimo vas za nasvete ,kako bi lahko mladostniki izboljšali  svojo samopodobo.
Moji nasveti so: naj se ne primerja z drugimi, izpostavlja naj  svoje zelo dobre dosežke ter negativne misli  naj preobrne v pozitivne. Sprejeti mora sebe z vsemi napakami, ker nihče ni popoln. Pogovarjajo naj se  s prijatelji ,postavijo naj realna pričakovanja ter naj poiščejo strokovno pomoč.

6.Kako sta vzgoja in družinsko okolje vplivala na vaše samopodobo?
Vplivala sta pozitivno, saj kot mala deklica sem bila pozitivno dekle ter dokaj uspešna v šoli.

7. Kako se spopadate z dvomom vase in ohranjate pozitivno samopodobo?
Vedno ko padem se poskušam čim prej pobrati ,berem na to temo ter se pogovarjam s prijatelji.

Intervju je naredila Lea.

Viri za pomoč pri slabi samopodobi mladostnikov:
Povezava